SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Flaskcoaster 13603131
nr 1360 3131
Flaskcoaster
nysilver, England, sent 1800-tal. Höjd: 29 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:34:39
300 kr
350 kr
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.